40 tygodni 40 rozmów LIVE

Zacznij zmieniać swój biznes!

Czterdziestotygodniowy projekt dla przedsiębiorczych Polek, właścicielek firm, które prowadzą biznes i zarządzają firmą minimum 2 lata. To projekt fundacji Lady Business Club Business Women Foundation, który jest odpowiedzią na największe potrzeby i wyzwania, z którymi zmierzają się właścicielki firm w Polsce i za granicą.

Program powstał na bazie obserwacji działalności firm polskich kobiet biznesu w ciągu ostatnich 8 lat, słuchając ich potrzeb, oczekiwań ale także ich możliwości czasowych i budżetowych oraz odwagi aby spojrzeć na siebie aktywnie i odpowiedzieć

 • czego potrzebują, aby pójść dalej;

 • czy mój biznes przynosi mi satysfakcję;

 • czy to jak wygląda moja firma obecnie było moim marzeniem, jak mają się polskie realia do szarej rzeczywistości prowadzenia własnej firmy.

W dzisiejszych realiach najwięcej mówi się i wspiera firmy, które dopiero powstają na rynku. Rośnie ilość startupów, nowych firm, programów mentorskich wspierających kobiety w biznesie. Istnieje także wiele programów unijnych, rządowych, które pomagają firmom rozwijającym się, a które szukają dofinansowania na otwarcie kolejnej fabryki, nowej linii produkcyjnej, oddziałów na świecie, które dysponują już dużym budżetem.

Na dzień dzisiejszy nie ma realnej pomocy dla firm, które działają na rynku kilka lat, zmierzają się z rzeczywistością, podatkami, zmianami w ustawach, ZUS-em, vatem, zatrudnianiem pracowników, itp 

Masz firmę kilka lat, czujesz, że potrzebujesz zmiany, wiesz, że to konieczne w zrobieniu kolejnego kroku w Twoim biznesie, ale nie wiesz od czego zacząć, dokładnie co należy zmienić. 

W każdym tygodniu na grupie Make Your Business Better na FB obędzie się #LivezEkspertem, który podzieli się swoją wiedzą w danym temacie, następnie przez cały tydzień będzie odpowiadał na pytania w grupie. Po każdym spotkaniu online jedno zadanie do zrobienia;-)

Jakie są Twoje talenty i jak mogą pomóc Ci w biznesie?

24.03.2020 / godz. 9:00

Ekspert: KATARZYNA JAGIEŁŁO

Ekspert Personal Leadership, certyfikowany trener i partner globalny Talent Dynamics – systemu tworzenia strategii rozwoju firmy, przywództwa i współpracy zespołu, mentorka. Założycielka i CEO firmy Talent Up, agencji doradztwa strategicznego. Członek Entrepreneurs Institute. Doradza i konsultuje w obszarach przywództwa, strategii i budowania zespołu. Autorka testu Twój Naturalny Styl Przywództwa www.styllidera.pl

KatarzynaLebiedowiczGrzanka-e1458729258109

Jak wywiązać się i egzekwować umowy w czasie epidemii?

31.03.2020 / godz. 16:00

Ekspert: KATARZYNA LEBIEDOWICZ - GRZANKA

Radca prawny, partner zarządzający w KLG Kancelaria Prawna, posiada prawie 20 letnie doświadczenie w obsłudze prawnej firm i podmiotów publicznych, specjalizuje się w obsłudze MŚP, przeprowadza procesy inwestycyjne, prowadzi sprawy z zakresu nowych technologii, doradza dla eCommerce, realizuje ogólnopolski Projekt „Bezpieczne umowy w biznesie”, autorka publikacji prawniczych i prelegentka konferencji, ceniona przez klientów i partnerów za perspektywę biznesową dla obsługiwanych spraw i projektów wzbogaconą o doświadczenie w sektorze publicznym, członkini Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gliwicach, członkini Lady Business Club.

Beata Skrzypiec

Od czego zacząć tworzenie kursu online?

 • Od czego  zacząć przygotowanie kursów i dlaczego nie od szukania platform do prowadzenia kursu?
 • Narzędzia do prowadzenia szkoleń i wtyczki do instalacji na stronie www
 • Jakie kursy można stworzyć, w jakiej formie?
 • Sposoby sprzedaży kursów
 • Ważne elementy strony sprzedażowej kursu

7.04.2020 / godz. 9:00

Ekspert: BEATA SKRZYPIEC

Architekt, szkoleniowiec, specjalista od szkoleń internetowych, kreator platform ze szkoleniami internetowymi. Właścicielka firmy NORMA EDU.
Od ponad 17 lat prowadzi szkolenia dla architektów i projektantów, pomagając im w lepszym zrozumieniu programów komputerowych, jak i w projektowaniu wnętrz i ogrodów. Od 4 lat skupia się przede wszystkim na nauce online, które opiera na swoim ponad 13 letnim doświadczeniu.

Monika Gierada-Sołtysek

Praca zdalna – jak chronić dane osobowe i nie narazić firmy na ujawnienie informacji poufnych

 • Jak zadbać o dane podczas podróży służbowych
 • Jak pracować zdalnie z bezpiecznym dostępem do danych firmowych

14.04.2020 / godz. 9:00

Ekspert: MONIKA GIERADA - SOŁTYSEK

Właścicielka Kancelarii Inspektorów Ochrony Danych Gierada Sołtysek Strzelecki. Ekspert w zakresie wdrażania w przedsiębiorstwach wymagań prawa ochrony danych osobowych.

W 2017 roku podjęła współpracę z jedną z największych w kraju grup kapitałowych z branży finansowej, zajmujących się nabywaniem i odzyskiwaniem wierzytelności. Tam przez ponad rok nadzorowała ogromny projekt wdrożenia europejskich przepisów ochrony danych (RODO). Ponadto ma za sobą wdrożenia RODO w podmiotach z branży medycznej, szkoleniowej i produkcyjnej (w tym produkcja żywności). Nieprzerwanie od 2013 roku prowadzi szkolenia z zakresu praktyki stosowania prawa ochrony danych osobowych; współpracowała na tym polu m.in. z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości i cały czas współpracuje z Agencją Rozwoju Pomorza.

Wykładowca na studiach podyplomowych organizowanych przez Agencję Rozwoju Pomorza i Kaszubsko – Pomorską Szkołę Wyższą w Wejherowie – Ochrona danych osobowych w praktyce.

Zrzut ekranu 2020-03-23 o 19.49.39

TU I TERAZ – metody polepszania koncentracji i wewnętrznego spokoju

 • Koncentracja: koncentracja na obecnych działaniach, zastanów się co możesz teraz zrobić, aby Twój biznes przetrwał.
 • Lęk, jak sobie z nim poradzić.
 • Metody relaksacji, przywoływania koncentracji Tu i teraz.
 • Wdzięczność, codzienne praktykowanie wdzięczności.

21.04.2020 / godz. 9:00

Ekspert: MARZENA RAMOTOWSKA

Właścicielka sieci franczyzowej „Ślubna Pracownia”, jednej z największych agencji ślubnych w Polsce, cenionej w branży ślubno – weselnej, przedsiębiorca od 2008 r. Certyfikowana Trenerka mentalna w zespole Mental Power Jakuba B. Bączka. Członkini Lady Business Club. W 2019 roku nominowana do nagrody „Sukces pisany szminką”.

Jedna z bohaterek książki „Lwice Biznesu” pod redakcją Ilony Adamskiej. Niedawno otrzymała również statuetkę „Lwica Biznesu 2019”. W grudniu 2019 wzięła udział w sesji do kalendarza charytatywnego „Stop przemocy” na rzecz Fundacji Art.

Perfekcjonistka z misją do tworzenia piękna i pomocy innym. Pełna pasji, wrażliwa na potrzeby innych. Jest głęboko przekonana, że tylko balans na wszystkich płaszczyznach życia pozwala osiągnąć prawdziwe sukcesy i szczęście. W życiu lubi iść pod prąd, tworzyć nowe wizje i przecierać zamknięte dotąd szlaki. Jest przekonana, że jeśli można sobie coś wymarzyć, można też to zrobić. Zna to z autopsji.

Pasjonatka rozwoju osobistego, podróży i jazdy konnej.

Dlaczego warto przygotować model biznesu canvas?

 • Jak zmienić strategie biznesową w obliczu nowych i zmienionych oczekiwań klientów?
 • Jakie problemy klientów rozwiązuje Twoja firma?
 • Umiesz określić korzyści z korzystania z twojej oferty?
 • Jak oszacować trwałość relacji klientami po przestoju firmy?
 • A może już czas myśleć o nowym kierunku rozwoju?

Prawdopodobnie na dziś nie znasz odpowiedzi na te pytania, jednak są narzędzia, które mogą przybliżyć cię do zdefiniowania dobrego kierunku rozwoju twojego biznesu.

28.04.2020 / godz. 9:00

Ekspert: DOROTA RYCHARSKA

Sprawnie upraszcza procesy w firmach, łącząc doświadczenie w biznesie i pracy projektowej. Sprawia, że liderzy pracują prościej, a zaangażowane zespoły mają satysfakcję z pracy, właścicielka AgileBiz

Doświadczony menadżer, mentor i doradca biznesu, specjalistka w zakresie organizacji, zarządzania i optymalizacji procesów biznesowych, budowania zespołów i kompetencji lidera. Prowadzi projekty zarówno w ramach transformacji firm, jak również w budowaniu biznesu od podstaw.
Oprócz działalności doradczej jest członkinią rady programowej Lady Business Club. oraz współtworzy innowacyjny program rozwojowy dla kobiet Akademia Zwinnej Liderki.
Od 2008 roku zarządzała rozległymi sieciami sprzedażowymi i obsługowymi, przez 5 lat brała udział w strategicznych projektach w branży ubezpieczeniowej. Przez 4 lata koncentrowała się na budowaniu i wdrażaniu modeli obsługowych i sprzedażowych.

Chcesz podzielić się swoją wiedzą i wystąpić w roli eksperta?

Zapytaj i wyślij wiadomość: monika@ladybusinessclub.com

Organizatorem i koordynatorem projektu jest Lady Business Club Business Women Foundation. Więcej informacji >>>TUTAJ<<<

0

Your Cart

X