40 tygodni 40 rozmów LIVE

Zacznij zmieniać swój biznes!

Czterdziestotygodniowy projekt dla przedsiębiorczych Polek, właścicielek firm, które prowadzą biznes i zarządzają firmą minimum 2 lata. To projekt fundacji Lady Business Club Business Women Foundation, który jest odpowiedzią na największe potrzeby i wyzwania, z którymi zmierzają się właścicielki firm w Polsce i za granicą.

Program powstał na bazie obserwacji działalności firm polskich kobiet biznesu w ciągu ostatnich 8 lat, słuchając ich potrzeb, oczekiwań ale także ich możliwości czasowych i budżetowych oraz odwagi aby spojrzeć na siebie aktywnie i odpowiedzieć

 • czego potrzebują, aby pójść dalej;

 • czy mój biznes przynosi mi satysfakcję;

 • czy to jak wygląda moja firma obecnie było moim marzeniem, jak mają się polskie realia do szarej rzeczywistości prowadzenia własnej firmy.

W dzisiejszych realiach najwięcej mówi się i wspiera firmy, które dopiero powstają na rynku. Rośnie ilość startupów, nowych firm, programów mentorskich wspierających kobiety w biznesie. Istnieje także wiele programów unijnych, rządowych, które pomagają firmom rozwijającym się, a które szukają dofinansowania na otwarcie kolejnej fabryki, nowej linii produkcyjnej, oddziałów na świecie, które dysponują już dużym budżetem.

Na dzień dzisiejszy nie ma realnej pomocy dla firm, które działają na rynku kilka lat, zmierzają się z rzeczywistością, podatkami, zmianami w ustawach, ZUS-em, vatem, zatrudnianiem pracowników, itp 

Masz firmę kilka lat, czujesz, że potrzebujesz zmiany, wiesz, że to konieczne w zrobieniu kolejnego kroku w Twoim biznesie, ale nie wiesz od czego zacząć, dokładnie co należy zmienić. 

W każdym tygodniu na grupie Make Your Business Better na FB obędzie się #LivezEkspertem, który podzieli się swoją wiedzą w danym temacie, następnie przez cały tydzień będzie odpowiadał na pytania w grupie. Po każdym spotkaniu online jedno zadanie do zrobienia;-)

Magdalena Rehlich

Biznesowa stylizacja marki – co może wesprzeć Twoją markę w jej prezentacji odbiorcy

 • Co jest nieodzownym elementem Twojej marki w komunikacji;
 • 5 zasad zarządzania budżetem na reklamę i marketing;
 • W jakie gadżety warto zainwestować w czasie pandemii
 • Z czego nie można rezygnować w prezentacji marki odbiorcom;
 • Koszty na reklamę – prawda i mity.

26.05.2020 / godz. 9:00

Ekspert: MAGDALENA REHLICH

Właścicielka firmy PROFI COMPANY, która zarządza 2 markami: PROFI Art – Agencja Reklamowa i PROFI Home – Biuro Nieruchomości. Ekspert w dziedzinie reklamy z 25 letnim doświadczeniem w branży.

Od lat swoje działania biznesowe opiera na wartościach, dobrych relacjach, jakości i szacunku dla drugiego człowieka. Członkini Rady Programowej Lady Business Club Business Women Foundation, absolwentka Akademii Marki z Klasą. W życiu zawodowym i prywatnym kieruję się zasadą, że to drobiazgi prowadzą do osiągnięcia sukcesu i urzeczywistnienia wielkich marzeń. Dzieląc się swoim wieloletnim doświadczeniem pokazuję, że spójny i elegancki wizerunek marki jest dostępny dla każdej firmy.

Szczęśliwa mama Alicji. Uwielbia podróże. Chce pokazać córce jak różnorodny jest świat i jak wiele interesujących wyzwań czeka na podjęcie. Ma świadomość, że nie wszyscy dostają taką szansę, dlatego od lat regularnie wspiera Wioski Dziecięce.

Elżbieta Manuiło

ABC tworzenia kanału YouTube dla marki

 • Branding kanału – od czego zacząć i na co zwrócić uwagę;
 • Jak kanał Youtube można wykorzystać do pozycjonowania treści ;
 • Kanał Youtube jako element lejka sprzedażowego;
 • O co chodzi z algorytmem YouTube;
 • Jakie treści publikować aby zwiększyć zasięg naszej działalności i zainteresować treścią potencjalnych odbiorców marki.

19.05.2020 / godz. 9:00

Ekspert: ELŻBIETA MANUIŁO - LESICKA

Ekspertka w dziedzinie produkcji i dystrybucji social video (Facebook, Instagram, YouTube) oraz nowych multimediów (oprawa wizualna, mapping 3d), właścicielka Studio Manilov, coach SIT (Systematic Inventive Thinking).

Tworzy filmy reklamowe na potrzeby internetu z kobiecą intuicją. Wspiera i optymalizuje kanały YouTube, prowadzi grupę wsparcia „Ogarnij YouTube”, tworzy kursy online w tematyce social media. Jej prace wizualne reprezentowały Polskę na międzynarodowych festiwalach m.in. Moskwie, Amsterdamie, Londynie czy Kassel. Prywatnie kroatystka zakochana w Bałkanach.

Jak wykorzystać przymusowy pobyt w domu na bardziej świadome kierowanie swoim rozwojem?

 • Nowoczesne cechy profesjonalne 1.0 (min. role w grupie, regularne uczenie się) – dlaczego rozwijanie ich jest ważne niezależnie od danego stanowiska czy zajęcia,
 • Pokaż mi, że uczysz się regularnie i dzielisz się źródłami swojej wiedzy (co ważne szczególnie w czasach fakenewsów i ogólnego zalewu informacji,
 • Rozwijanie networkingu – powiedzenie mówi, że zyskują ci, którzy rozwijają networking zanim będzie potrzebny. Porozmawiajmy o głównym błędzie, jaki popełniają ludzie zaczynając uprawiać networking.
 • Rozwijanie własnych zainteresowań – dlaczego tym bardziej teraz jest to ważne
 • Lokalny bohater – powrót do idei konkretnych ludzi, a nie masy, którzy staja się wzorem i z którymi chcemy wspólnie spędzać czas,
 • Porozmawiamy też o nawiązywaniu kontaktów online – dlaczego, często mimo oporów, nawiązywać kontakty z ludźmi na świecie właśnie teraz.

12.05.2020 / godz. 9:00

Ekspert: WOJCIECH KURZYK

Praktyk biznesu, certyfikowany trener wg Akademii Marschalla, mentor, wykładowca akademicki (Uniwersytet Łódzki, kierunek Zarządzanie i Marketing, Zarządzanie Zasobami Ludzkimi, Logistyka), od prawie 10 lat właściciel agencji reklamowej Vibematters. W pracy z klientami indywidualnymi koncentruje się głównie na wsparciu w zakresie rozwoju, wytyczania nowych ścieżek kariery i radzenia sobie z negatywnymi skutkami wypalenia zawodowego, oraz wzbudzeniu nowej motywacji do zmian i realizacji celów. Drugim obszarem pracy trenerskiej i mentorskiej jest pozyskiwanie wiedzy, umiejętność selekcji tzw. „śmieci” informacyjnych od przydatnych informacji.

Pracując z firmami głównie z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, doradza przedsiębiorcom przede wszystkim w obszarze szeroko pojętej obsługi klienta, a więc zdobywania go i utrzymania, oraz usprawnianiu działań operacyjnych, budowaniu kultury organizacyjnej. Zdecydowany orędownik uprawiania networkingu jako narzędzia, które podnosi jakość życia i bezpośrednio przekłada się na podniesienie naszych umiejętności komunikacyjnych i utrzymanie stałego poziomu motywacji. Jako trener opiera się na autorskich programach szkoleniowych, dostosowywanych do potrzeb klienta. W pracy trenerskiej i mentorskiej odwołuje się do najnowszej wiedzy z zakresu m.in. grywalizacji, aktywnej motywacji czy networkingu, które dają bazę do budowania osobistej strategii rozwoju efektywnego zarządzenia sytuacją życiową. Często pracuje z innymi szkoleniowcami – psychologami, trenerami, coachami, mówcami motywacyjnymi, jak i policjantami czy dziennikarzami.

michał pomorski

Czy wykorzystałaś Tarczę Antykryzową w 100%? A może nie potrzeba Tarczy do zabezpieczenia biznesu?

Według doniesień Rządowych w pierwszych trzech tygodniach obowiązywania tarczy antykryzysowej do urzędów wpłynęło 1 500 0000 wniosków, z czego 1 300 000 dotyczyło zwolnień z ZUS. Czy aby na pewno skorzystałaś z możliwości tarczy antykryzysowej w pełnym zakresie?

 • Struktura i forma prawna biznesu jako Tarcza na czas kryzysu i po kryzysie
 •  6 najbardziej przydatnych rozwiązań Tarczy Antykryzysowej
 • Inne rozwiązania podatkowe (IP BOX, podatek od nieruchomości)
 • Kryzys i co potem?

5.05.2020 / godz. 9:00

Ekspert: MICHAŁ POMORSKI

Partner Zarządzający w Pomorski Doradztwo Podatkowe Sp. z o.o., adwokat.

Specjalizuje się w prawie podatkowym z uwzględnieniem prawa handlowego. Doradza Klientom w szczególności w zakresie podatku CIT i VAT. Zajmuje się obsługą transakcyjną Klientów, audytowaniem spółek oraz przygotowywaniem strategii i struktur podatkowych. Posiada również doświadczenie w zakresie restrukturyzacji działalności spółek kapitałowych, prowadzi negocjacje i reprezentuje Klientów w sądach administracyjnych i powszechnych.
Reprezentuje rodzinną grupę firm, która od 30 lat wspiera Klientów w prowadzonym biznesie a w szczególności w sporach z urzędami skarbowymi. Swoim działaniem zapewnia Klientom przestrzeń do realizacji celów biznesowych dając jednocześnie bezpieczeństwo rozwiązań prawnych, podatkowych i bilansowych.
Od zawsze nastawiony na pomoc innym, poprzez kierowanie strukturami samorządowymi oraz społecznościami osób, których był członkiem. Aktualnie Przewodniczący Koła Adwokackiego oraz Zastępca Przewodniczącej Komisji Integracji Środowiskowej, Kultury i Sportu działających przy Izbie Adwokackiej w Warszawie.

Dlaczego warto przygotować model biznesu canvas?

 • Jak zmienić strategie biznesową w obliczu nowych i zmienionych oczekiwań klientów?
 • Jakie problemy klientów rozwiązuje Twoja firma?
 • Umiesz określić korzyści z korzystania z twojej oferty?
 • Jak oszacować trwałość relacji klientami po przestoju firmy?
 • A może już czas myśleć o nowym kierunku rozwoju?

Prawdopodobnie na dziś nie znasz odpowiedzi na te pytania, jednak są narzędzia, które mogą przybliżyć cię do zdefiniowania dobrego kierunku rozwoju twojego biznesu.

28.04.2020 / godz. 9:00

Ekspert: DOROTA RYCHARSKA

Sprawnie upraszcza procesy w firmach, łącząc doświadczenie w biznesie i pracy projektowej. Sprawia, że liderzy pracują prościej, a zaangażowane zespoły mają satysfakcję z pracy, właścicielka AgileBiz

Doświadczony menadżer, mentor i doradca biznesu, specjalistka w zakresie organizacji, zarządzania i optymalizacji procesów biznesowych, budowania zespołów i kompetencji lidera. Prowadzi projekty zarówno w ramach transformacji firm, jak również w budowaniu biznesu od podstaw.
Oprócz działalności doradczej jest członkinią rady programowej Lady Business Club. oraz współtworzy innowacyjny program rozwojowy dla kobiet Akademia Zwinnej Liderki.
Od 2008 roku zarządzała rozległymi sieciami sprzedażowymi i obsługowymi, przez 5 lat brała udział w strategicznych projektach w branży ubezpieczeniowej. Przez 4 lata koncentrowała się na budowaniu i wdrażaniu modeli obsługowych i sprzedażowych.

Zrzut ekranu 2020-03-23 o 19.49.39

TU I TERAZ – metody polepszania koncentracji i wewnętrznego spokoju

 • Koncentracja: koncentracja na obecnych działaniach, zastanów się co możesz teraz zrobić, aby Twój biznes przetrwał.
 • Lęk, jak sobie z nim poradzić.
 • Metody relaksacji, przywoływania koncentracji Tu i teraz.
 • Wdzięczność, codzienne praktykowanie wdzięczności.

21.04.2020 / godz. 9:00

Ekspert: MARZENA RAMOTOWSKA

Właścicielka sieci franczyzowej „Ślubna Pracownia”, jednej z największych agencji ślubnych w Polsce, cenionej w branży ślubno – weselnej, przedsiębiorca od 2008 r. Certyfikowana Trenerka mentalna w zespole Mental Power Jakuba B. Bączka. Członkini Lady Business Club. W 2019 roku nominowana do nagrody „Sukces pisany szminką”.

Jedna z bohaterek książki „Lwice Biznesu” pod redakcją Ilony Adamskiej. Niedawno otrzymała również statuetkę „Lwica Biznesu 2019”. W grudniu 2019 wzięła udział w sesji do kalendarza charytatywnego „Stop przemocy” na rzecz Fundacji Art.

Perfekcjonistka z misją do tworzenia piękna i pomocy innym. Pełna pasji, wrażliwa na potrzeby innych. Jest głęboko przekonana, że tylko balans na wszystkich płaszczyznach życia pozwala osiągnąć prawdziwe sukcesy i szczęście. W życiu lubi iść pod prąd, tworzyć nowe wizje i przecierać zamknięte dotąd szlaki. Jest przekonana, że jeśli można sobie coś wymarzyć, można też to zrobić. Zna to z autopsji.

Pasjonatka rozwoju osobistego, podróży i jazdy konnej.

Monika Gierada-Sołtysek

Praca zdalna – jak chronić dane osobowe i nie narazić firmy na ujawnienie informacji poufnych

 • Jak zadbać o dane podczas podróży służbowych
 • Jak pracować zdalnie z bezpiecznym dostępem do danych firmowych

14.04.2020 / godz. 9:00

Ekspert: MONIKA GIERADA - SOŁTYSEK

Właścicielka Kancelarii Inspektorów Ochrony Danych Gierada Sołtysek Strzelecki. Ekspert w zakresie wdrażania w przedsiębiorstwach wymagań prawa ochrony danych osobowych.

W 2017 roku podjęła współpracę z jedną z największych w kraju grup kapitałowych z branży finansowej, zajmujących się nabywaniem i odzyskiwaniem wierzytelności. Tam przez ponad rok nadzorowała ogromny projekt wdrożenia europejskich przepisów ochrony danych (RODO). Ponadto ma za sobą wdrożenia RODO w podmiotach z branży medycznej, szkoleniowej i produkcyjnej (w tym produkcja żywności). Nieprzerwanie od 2013 roku prowadzi szkolenia z zakresu praktyki stosowania prawa ochrony danych osobowych; współpracowała na tym polu m.in. z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości i cały czas współpracuje z Agencją Rozwoju Pomorza.

Wykładowca na studiach podyplomowych organizowanych przez Agencję Rozwoju Pomorza i Kaszubsko – Pomorską Szkołę Wyższą w Wejherowie – Ochrona danych osobowych w praktyce.

Beata Skrzypiec

Od czego zacząć tworzenie kursu online?

 • Od czego  zacząć przygotowanie kursów i dlaczego nie od szukania platform do prowadzenia kursu?
 • Narzędzia do prowadzenia szkoleń i wtyczki do instalacji na stronie www
 • Jakie kursy można stworzyć, w jakiej formie?
 • Sposoby sprzedaży kursów
 • Ważne elementy strony sprzedażowej kursu

7.04.2020 / godz. 9:00

Ekspert: BEATA SKRZYPIEC

Architekt, szkoleniowiec, specjalista od szkoleń internetowych, kreator platform ze szkoleniami internetowymi. Właścicielka firmy NORMA EDU.
Od ponad 17 lat prowadzi szkolenia dla architektów i projektantów, pomagając im w lepszym zrozumieniu programów komputerowych, jak i w projektowaniu wnętrz i ogrodów. Od 4 lat skupia się przede wszystkim na nauce online, które opiera na swoim ponad 13 letnim doświadczeniu.

KatarzynaLebiedowiczGrzanka-e1458729258109

Jak wywiązać się i egzekwować umowy w czasie epidemii?

31.03.2020 / godz. 16:00

Ekspert: KATARZYNA LEBIEDOWICZ - GRZANKA

Radca prawny, partner zarządzający w KLG Kancelaria Prawna, posiada prawie 20 letnie doświadczenie w obsłudze prawnej firm i podmiotów publicznych, specjalizuje się w obsłudze MŚP, przeprowadza procesy inwestycyjne, prowadzi sprawy z zakresu nowych technologii, doradza dla eCommerce, realizuje ogólnopolski Projekt „Bezpieczne umowy w biznesie”, autorka publikacji prawniczych i prelegentka konferencji, ceniona przez klientów i partnerów za perspektywę biznesową dla obsługiwanych spraw i projektów wzbogaconą o doświadczenie w sektorze publicznym, członkini Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gliwicach, członkini Lady Business Club.

Jakie są Twoje talenty i jak mogą pomóc Ci w biznesie?

24.03.2020 / godz. 9:00

Ekspert: KATARZYNA JAGIEŁŁO

Ekspert Personal Leadership, certyfikowany trener i partner globalny Talent Dynamics – systemu tworzenia strategii rozwoju firmy, przywództwa i współpracy zespołu, mentorka. Założycielka i CEO firmy Talent Up, agencji doradztwa strategicznego. Członek Entrepreneurs Institute. Doradza i konsultuje w obszarach przywództwa, strategii i budowania zespołu. Autorka testu Twój Naturalny Styl Przywództwa www.styllidera.pl

Chcesz podzielić się swoją wiedzą i wystąpić w roli eksperta?

Zapytaj i wyślij wiadomość: monika@ladybusinessclub.com

Organizatorem i koordynatorem projektu jest Lady Business Club Business Women Foundation. Więcej informacji >>>TUTAJ<<<

0

Your Cart

X