Blog Master Personal Branding
by Ewa Czertak

Jeśli decydujesz się na budowanie marki osobistej, jaki cel stawiasz przed sobą?:

- Stać się kobietą sukcesu

- Mieć dobre samopoczucie

- Zostać gwiazdą, błyszczeć w towarzystwie

- Dowartościować siebie

- Udowodnić światu…

- Idealnie prezentować siebie i usługę przed klientami

- Być lepszym od konkurencji....

- Pokazać innym wyjątkową wiedzę i umiejętności

- Potwierdzić słuszność decyzji co tak naprawdę chcę robić w życiu

- Rozwijać się

- Być wśród innych, podobnych do mnie

- Budować niezależny od męża biznes.......

Lista powodów nie ma końca, ale żaden nie daje gwarancji sukcesu zbudowania silnej marki. Każdy z wymienionych jest tym, co uzyskuje się po drodze, ale nie jest celem budowania marki osobistej.

Zastanów się - jeśli chodziłabyś do pracy regularnie 7 dni w tygodniu, pracowała co najmniej 8 godzin dziennie - to co chcesz uzyskać w zamian, czego oczekujesz bezwarunkowo od pracodawcy? Chcesz pieniędzy, prawda? Umawiasz się na bardzo konkretne pieniądze i będziesz tej stawki bronić zaciekle, gdyby ktoś zrobił zamach na premię lub nadgodziny.

Czym te sytuacje różnią się od siebie? Otóż niczym! Zarówno w zewnętrznej firmie jak i we własnej, gdy reprezentujesz wyłącznie siebie, zakładasz na starcie jeden cel. Planujesz uzyskać zwrot z inwestycji - wynagrodzenie.

Podsumowując powiem w prosty sposób, jeśli decydujesz się budować silną markę na rynku i chcesz być postrzegana jako ekspert w swojej dziedzinie to postaw sobie realny i motywujący cel, konkretne pieniądze uzyskane w konkretnym czasie. Zaplanuj ile chcesz zarabiać po pół roku od chwili wejścia w proces budowania osobistej marki a ile za rok, ile za dwa lata. Jesteś pracodawcą we własnej jednoosobowej firmie, wynegocjuj dla siebie dobry układ i dotrzymuj ustaleń. Dajesz maksimum swego czasu i zaangażowania, by po pół roku zacząć zbierać efekty swojej pracy. Uwierz mi w ten sposób uczciwie podejdziesz do tematu, i co najważniejsze, będziesz uczciwa wobec samej siebie. Pieniądze są najprostszym potwierdzeniem Twoich założeń, planów, marzeń, to one powiedzą twoim partnerom, czy odniosłaś sukces, czy spełniłaś swoje marzenia.

Podziel się:Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

Autor

Ewa Czertak

Pierwsza w Polsce ekspertka i praktyk personal brandingu, mentor biznesu. Wspólnik w spółce Business Unlimited.

W Akademii Marki z Klasą buduje silne marki kobiet na terenie całej Polski. Ekspert portalu Centrum Kariery Golden Line. Twórca i Prezes Akademii Marki z Klasą, współtworzy Lady Business Club.

[fbcomments url="http://ladybusinessclub.com/zabawa-z-marka/" width="100%" count="off" num="3" countmsg="Komentarze"]

CZYTAJ TAKŻE


11.01.2017

Radość...

czytaj więcej
09.01.2017

Słownik Marki Osobistej*...

czytaj więcej
08.08.2016

Marketing nieruchomości Ł...

czytaj więcej
27.07.2016

Marta pyta część 3: W puł...

czytaj więcej
19.07.2016

Marta pyta część 2: Czy i...

czytaj więcej
08.07.2016

Marta pyta część 1: Czy k...

czytaj więcej

Kim jestem

Ekspert i praktyk personal branding dla przedsiębiorców, mentor, mówca motywacyjny. Prezes Akademii Marki z Klasą, wspólnik Business Unlimited Spółka Jawna, od 2004 Certyfikowany coach ICC, Master Business Trener level superior, praktyk storytellingu, prelegentka konferencji, autorka artykułów o marce. Twórca programu Personal Branding "Bądź widzialna marką" oraz programu mentoringowego, który szkoli i rozwija przedsiębiorców do roli mentorek biznesu. Współtworzy Lady Business Club. Ekspert portalu Centrum Kariery Golden Line. czytaj więcej

Tagi

autentyczna marka budowanie marki dekalog marki ewa czertak hobby magia życia mama z klasą marka osobista marka w sieci Marka z klasą marzenie osobista marka personal branding reputacja reputacja marki storytelling styl sztuka życia wielka marka wizerunek marki