Blog Master Personal Branding
by Ewa Czertak

Kiedy budowanie wizerunku w sieci idzie w złym kierunku?

Całkowicie naturalne stało się, że pierwsze kroki każdego, kogo zainteresuje nowa osoba, prowadzą do Google. To wyszukiwarka, która wie lepiej i więcej o nas niż to, co sami napisaliśmy przytomnie w dobrym CV. W nowych algorytmach Google pojawiają się co i rusz doskonałe funkcje, które, śledząc działania użytkowników sieci, określają naszą użyteczność pod względem aktywności w sieci, częstotliwości i atrakcyjności produkowanych treści i zdjęć. Jak się w tym nie zagubić?

Strategia wizerunkowa marki osobistej powinna:

1. Być w pełni zgodna z wizją Twojego rozwoju, tym kim jesteś dzisiaj i kim chcesz się stać w odbiorze rynku za 3, 5, 10 lat. Nic tak nie rujnuje wizerunku jak zapomniane wstydliwe treści, zdjęcia, czy mało wyszukane komentarze, które wyciąga poszukiwacz negatywnych opinii na Twój temat. Pamiętaj każdy ma swojego wroga w sieci.

2. Być uczciwa i oparta na prawdzie. Nie jest kolorowaniem, pamiętaj wszystko co lakierowane, podrasowane kiedyś pęka. Kreowanie się na osobę o wyższych kompetencjach, wiedzy, czy kontaktach jest lotem kamikaze. Upadek gwarantowany, zyskujesz reputację lansera.

3. Być atrakcyjna i łatwo przyswajalna dla tych, do których adresujesz swoją internetową twórczość. Zbyt ambitne i emocjonalne treści oraz zdjęcia nadają ci etykietkę osoby "odjechanej", która żyje zamknięta w swoim świecie. Wszyscy lubimy zwierzęta i chcemy pomagać chorym dzieciom, a jednak jeśli takie treści są motywem przewodnim w twoich kanałach internetowych, nie zdziw się, jeśli znajomi przestaną interesować się Tobą i tym co robisz.

4. Pomóc w zrozumieniu istotnych wydarzeń z twojego życia, jak zmiana pracy, niespodziewany zwrot akcji w życiu. Zachowaj część prywatnych informacji tylko dla siebie. Facebook dla milionów użytkowników zastąpił tradycyjny album zdjęć , jednak to nie zawsze jest bezpieczna droga. Album tradycyjny pokazujesz wybranym osobom, ten internetowy jest otwarty 24h i nie wiesz, kto i jak go wykorzysta. Dlatego skup się na tym, co jest istotne, ciekawe, pasjonujące. Pokazuj i pisz, co cenisz w życiu, pokaż własny styl życia i pracy, jednak zawsze kontroluj siebie i swoje emocje, kiedy publikujesz treści w internecie. Spontaniczność nie jest wskazana.

5. Brać pod uwagę krytycyzm i dystans wobec siebie. Na wszelki wypadek sprawdź w słowniku, co to jest narcyzm i mitomanizm. Miłość własna ma swoje granice. Zdrowy dystans do siebie to zdrowe treści bez potrzeby idealizowania siebie.

Polecam lektury:

1. T. Reicha: " Jak dbać o wizerunek w mediach społecznościowych"

2. G. Vaynerchuk: " W market[r]ingu, czyli jak nie zginąć w świecie mediów społecznościowych"

3. D. Schawbel: " Personal branding 2.0. Cztery kroki do zbudowania osobistej marki"

Więcej o temacie reputacji marki przeczytasz Tutaj

Podziel się:Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

Autor

Ewa Czertak

Ekspert i praktyk personal branding dla przedsiębiorców, mentor, mówca motywacyjny. Prezes Akademii Marki z Klasą, wspólnik Business Unlimited Sp. J., Master Business Trener, level superior, od 2004 Certyfikowany coach ICC, praktyk storytellingu, prelegentka konferencji, autorka artykułów o marce, pisze bloga Master Personal Branding. Twórca programu kursu budowania marki przedsiębiorcy Personal Branding „Bądź widzialna marką” oraz Akademii Mentora, która szkoli i rozwija przedsiębiorców do roli mentorek biznesu. Współtworzy Lady Business Club. Ekspert portalu Centrum Kariery Golden Line oraz Brand24. Lubi aktywnie spędzać czas wolny, biega, jest maratończykiem, jeździ konno. Jej misja to: Czynić ludzi Wielkimi.

Od 2008 roku pracuje z Top menadżerami BZ WBK, przygotowuje do inspirujących wystąpień publicznych oraz wdraża skuteczne metody prezentowania osobistej marki w środowisku biznesowym.

Działaniem daje przykład, że szlachetność w zachowaniu, wyglądzie, mowie przekłada się na szlachetność w biznesie i relacje z klientami.

Ludzie zawsze obarczają okoliczności winą za to, kim są. A ja nie wierzę we wpływ okoliczności. Ci, którzy do czegoś dochodzą, wstają i szukają odpowiednich okoliczności, a jeśli ich nie znajdują, sami je tworzą.” G.Shaw

[fbcomments url="http://ladybusinessclub.com/w-pulapce-sieci-czyli-ereputacja/" width="100%" count="off" num="3" countmsg="Komentarze"]

CZYTAJ TAKŻE


11.01.2017

Radość...

czytaj więcej
09.01.2017

Słownik Marki Osobistej*...

czytaj więcej
08.08.2016

Marketing nieruchomości Ł...

czytaj więcej
27.07.2016

Marta pyta część 3: W puł...

czytaj więcej
19.07.2016

Marta pyta część 2: Czy i...

czytaj więcej
08.07.2016

Marta pyta część 1: Czy k...

czytaj więcej

Kim jestem

Ekspert i praktyk personal branding dla przedsiębiorców, mentor, mówca motywacyjny. Prezes Akademii Marki z Klasą, wspólnik Business Unlimited Spółka Jawna, od 2004 Certyfikowany coach ICC, Master Business Trener level superior, praktyk storytellingu, prelegentka konferencji, autorka artykułów o marce. Twórca programu Personal Branding "Bądź widzialna marką" oraz programu mentoringowego, który szkoli i rozwija przedsiębiorców do roli mentorek biznesu. Współtworzy Lady Business Club. Ekspert portalu Centrum Kariery Golden Line. czytaj więcej

Tagi

autentyczna marka budowanie marki dekalog marki ewa czertak hobby magia życia mama z klasą marka osobista marka w sieci Marka z klasą marzenie osobista marka personal branding reputacja reputacja marki storytelling styl sztuka życia wielka marka wizerunek marki