Blog Master Personal Branding
by Ewa Czertak

Co zrobić, by dostać się do ekstra ligi ponadprzeciętnie zarabiających? Zanim zdecydujesz, że to kolejna podpucha, a temat bzdurny, wykonaj prosty test.

- Czy mówienie o pieniądzach jest dla Ciebie krępujące?

- Czy egoizm to wada?

- Czy grasz w totolotka  w czasie kumulacji?

- Czy wspominasz z nostalgią dawne czasy?

- Czy marzysz o innej pracy?

- Czy zgadzasz się z powiedzeniem: doceń co masz, zawsze może być gorzej?

Jeśli na większość pytań odpowiadasz twierdząco, Twoja droga do sukcesu będzie nadzwyczaj długa i ciernista. Ty i luksus?

Potocznie uważa się dobra luksusowe za fanaberie bogaczy i Ty prawdopodobnie również luksus kojarzysz ze zbyteczną przesadą.

Natomiast pojęcie luksusu i dóbr luksusowych znane jest w rozmaitych formach od zarania cywilizacji, będąc nieodłącznie związane ze stopniem zamożności. W praktyce, do określenia czy coś jest dobrem luksusowym, używa się stałych kryteriów. Pierwsze kryterium to wysoka cena, ograniczająca nabywców produktu. Drugie  kryterium to najwyższa jakość produktu w zakresie materiałów, walorów funkcjonalnych czy wzornictwa. Kolejne kryterium luksusu wykracza poza produkt i jego jakość, a skupia się na symbolice marek – oferowany produkt jest doskonały sam w sobie, ale powinien również zapewnić poczucie wyjątkowości oraz implikować elitarny styl życia.

Co ważne i udowodnione, popyt na dobra luksusowe wzrasta pod wpływem wzrostu ich cen. Ten fenomen wyjaśnia paradoks Thorsteina Veblena. Otóż u podstaw nabywania dóbr luksusowych jest chęć wyróżnienia się poprzez nabywanie takich dóbr, których szczególnie wysoka cena gwarantuje ich ekskluzywność, a wzrost ceny zwiększa ją jeszcze, stając się dodatkową zachętą do zakupu.

Co by się stało, gdyby na pół roku założyć, że TY jesteś marką luksusową? Czego potrzebujesz, by myśleć i działać zgodnie z tym przeświadczeniem? I co wtedy zmieni się w Twojej percepcji?

Cóż potrzebujesz ZMIANY W SPOSOBIE MYŚLENIA. Czy dzisiaj uważasz, że duże pieniądze są wynikiem nieuczciwych działań lub szczęścia w życiu? Czy własny rozwój traktujesz okazjonalnie, bo życie pcha Cię za czymś, a nie za byciem kimś? Czy skupiasz się na utrzymaniu tego co masz zamiast podejmować ryzyko? Czy osiadłeś w tym co masz zamiast szukać tego, co kochasz?

Korzystając z Personal Brandingu, możesz takie ograniczające myślenie skutecznie przeformułować i rozpocząć świadomie kreować osobistą markę.  Możesz stworzyć własny świat, gdzie relacja z Tobą, okaże się bardzo cenna a przynależność do Twoich znajomych będzie oznaczać wielkie wyróżnienie. Ta zmiana nie kosztuje wiele a efekty?

Sprawdź co stanie się możliwe jeśli postawisz na siebie.

fot. http://theideaofsimplicity.tumblr.com/post/30377434039/by-alexi-lubomirski

Podziel się:Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

Autor

Ewa Czertak

Ekspert i praktyk personal branding dla przedsiębiorców, mentor, mówca motywacyjny. Prezes Akademii Marki z Klasą, wspólnik Business Unlimited Spółka Jawna, od 2004 Certyfikowany coach ICC, Master Business Trener level superior, praktyk storytellingu, prelegentka konferencji, autorka artykułów o marce. Twórca programu budowania marki dla przedsiębiorców Personal Branding „Bądź widzialna Marką” oraz programu mentoringowego, który szkoli i rozwija przedsiębiorców do roli mentorek biznesu. Współtworzy Lady Business Club. Ekspert portalu Centrum Kariery Golden Line oraz Brand 24.

[fbcomments url="http://ladybusinessclub.com/stan-sie-marka-luksusowa/" width="100%" count="off" num="3" countmsg="Komentarze"]

CZYTAJ TAKŻE


11.01.2017

Radość...

czytaj więcej
09.01.2017

Słownik Marki Osobistej*...

czytaj więcej
08.08.2016

Marketing nieruchomości Ł...

czytaj więcej
27.07.2016

Marta pyta część 3: W puł...

czytaj więcej
19.07.2016

Marta pyta część 2: Czy i...

czytaj więcej
08.07.2016

Marta pyta część 1: Czy k...

czytaj więcej

Kim jestem

Ekspert i praktyk personal branding dla przedsiębiorców, mentor, mówca motywacyjny. Prezes Akademii Marki z Klasą, wspólnik Business Unlimited Spółka Jawna, od 2004 Certyfikowany coach ICC, Master Business Trener level superior, praktyk storytellingu, prelegentka konferencji, autorka artykułów o marce. Twórca programu Personal Branding "Bądź widzialna marką" oraz programu mentoringowego, który szkoli i rozwija przedsiębiorców do roli mentorek biznesu. Współtworzy Lady Business Club. Ekspert portalu Centrum Kariery Golden Line. czytaj więcej

Tagi

autentyczna marka budowanie marki dekalog marki ewa czertak hobby magia życia mama z klasą marka osobista marka w sieci Marka z klasą marzenie osobista marka personal branding reputacja reputacja marki storytelling styl sztuka życia wielka marka wizerunek marki