Blog Master Personal Branding
by Ewa Czertak

Kilka dni przed warsztatem zastanawiam się, czego doświadczą dziewczyny, z czym wyjdą, co w nich zostanie na tyle mocno, by miało to jakieś głębsze znaczenie. A drugie pytanie to, co zmieni się w moim życiu, bo po każdej pracy z grupą zostaję z czymś nowym.

Kto przewiezie swoją łodzią innego człowieka na drugi brzeg, sam też dobija do tego brzegu.

Znalezienie wyższego celu dla naszych działań zawodowych wymaga nie lada gimnastyki, a nawet powiedziałabym, ekwilibrystyki. Co z tego, że mamy zajęcie, które wystarcza by zapełnić dzień lub daje zabezpieczenie finansowe jeśli nie ma w nas tej radości tworzenia, pasji, poczucia, że każdy dzień jest inny, bo za rogiem czeka kolejny cukierek w złotym papierku do odwinięcia. Wiem, bo doświadczyłam pikantnie, że czekoladki nie zawsze mają słodki smak, a za rogiem mogą nas czekać rozczarowania i porażki. I to jest do przyjęcia, do przeżycia. Nic nie odbierze nam energii, przekonania do tego co robimy, jeśli my sami wiemy co tak naprawdę chcemy dać sobie i co chcemy dać światu.

Poczucie spełnienia nieodłącznie wiąże się z realizowaniem wyższego celu w naszym życiu, z odkryciem tego, do czego się urodziliśmy, do czego mamy ten jeden, wyjątkowy talent, którym możemy się dzielić. Dopiero dostrzegając ten jeden talent, możemy myśleć o dzieleniu się nim i przewożeniu innych na drugi brzeg.

Budowanie osobistej marki przypomina podróż, na początku samotnie na oceanie, bo jeszcze nie czujemy się silni by zapraszać innych na pokład, nie ma w nas przekonania, że wiemy i potrafimy wystarczająco dużo, by prowadzić innych. Wtedy pomaga spojrzenie wstecz na swoje życie jak na historię z głównym bohaterem, a jesteś nim Ty.

Bohater doświadcza różnych przygód, nabywa wiedzę, szlifuje umiejętności, próbuje swoich sił w starciu z wrogami, spotyka przyjaciół… wszystko po to, by stanąć w miejscu jakim jest dzisiaj, by poczuć się dumnym ze swoich osiągnięć, by z podniesioną głową mówić o sukcesach. Dzisiaj jest gotowy, by z przekonaniem, graniczącym z pewnością, oferować swój unikatowy talent, mówiąc "jestem najlepsza w tym co robię, bo robię to na swój sposób".

Kolejny warsztat  za nami, było wesoło, twórczo, zwariowane pomysły najlepiej sprawdziły się w realu, doświadczałyśmy jak to jest czuć się pewną siebie Kobietą. Wzmocnienie przekazu własnej historii odbywa się na poziomach werbalnym i niewerbalnym. Sprawdziłyśmy jak siła przekazu zmienia się wraz ze strojem, postawą oraz intonacją głosu.

A ja zostałam z myślą, co by tu u siebie zmienić, czuję się przy nich trochę skostniała;-)

Podziel się:Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

Autor

Ewa Czertak

Pierwsza w Polsce ekspertka i praktyk personal brandingu, mentor biznesu. Wspólnik w Business Unlimited.

W Akademii Marki z Klasą buduje silne marki kobiet na terenie całej Polski. Ekspert portalu Centrum Kariery Golden Line. Twórca i Prezes Akademii Marki z Klasą, współtworzy Lady Business Club.

[fbcomments url="http://ladybusinessclub.com/stan-sie-bohaterem-wlasnej-historii/" width="100%" count="off" num="3" countmsg="Komentarze"]

CZYTAJ TAKŻE


11.01.2017

Radość...

czytaj więcej
09.01.2017

Słownik Marki Osobistej*...

czytaj więcej
08.08.2016

Marketing nieruchomości Ł...

czytaj więcej
27.07.2016

Marta pyta część 3: W puł...

czytaj więcej
19.07.2016

Marta pyta część 2: Czy i...

czytaj więcej
08.07.2016

Marta pyta część 1: Czy k...

czytaj więcej

Kim jestem

Ekspert i praktyk personal branding dla przedsiębiorców, mentor, mówca motywacyjny. Prezes Akademii Marki z Klasą, wspólnik Business Unlimited Spółka Jawna, od 2004 Certyfikowany coach ICC, Master Business Trener level superior, praktyk storytellingu, prelegentka konferencji, autorka artykułów o marce. Twórca programu Personal Branding "Bądź widzialna marką" oraz programu mentoringowego, który szkoli i rozwija przedsiębiorców do roli mentorek biznesu. Współtworzy Lady Business Club. Ekspert portalu Centrum Kariery Golden Line. czytaj więcej

Tagi

autentyczna marka budowanie marki dekalog marki ewa czertak hobby magia życia mama z klasą marka osobista marka w sieci Marka z klasą marzenie osobista marka personal branding reputacja reputacja marki storytelling styl sztuka życia wielka marka wizerunek marki