Blog Master Personal Branding
by Ewa Czertak

Wyobraź sobie, masz wielkie wyjście, gala, wyglądasz pięknie i profesjonalnie, dopracowany makijaż, przemyślany strój, idealnie prezentowany wizerunek osobistej marki. Czujesz się piękna i atrakcyjna, gotowa zdobywać świat. Torebka do ręki, chcesz wyjść, czekasz na partnera. Kiedy pojawia się, włączasz skaner i na chwilę przestajesz oddychać. Kamienna twarz a w środku burza, co możesz zrobić, nie ma czasu na zmianę.

Zachęcam, Panowie zacznijcie zgłębiać tajniki męskiej elegancji w sposób nie filozoficzny - bez doszukiwania się metroseksualnych cech w swoim wyglądzie. Zostawiając na chwile te kwestie pozostaje zwyczajne dbanie o siebie, o swój elegancki wygląd i świadome kształtowanie własnego stylu.

Panowie, kluczowa kwestia, stosujcie zasadę adekwatności. Stojąc przy boku atrakcyjnej partnerki wypadałoby wyglądać adekwatnie do niej, czyli adekwatnie do roli chłopaka, męża, partnera. A to oznacza: właściwie, stosownie, należycie, odpowiednio, słusznie, trafnie. Krzysztof Łoszewski w swojej książce: „Tajemnice męskiej elegancji” pisze: „Jest druga dekada XXI wieku. Wizerunek mężczyzny ciągle się zmienia, a od dawna budujemy go świadomie. Myślimy o nim, nie tylko w kategoriach życia zawodowego ale coraz częściej w kategoriach życia osobistego. Mam wrażenie, że w naszym życiu czas się zatrzymał. Mówi się mężczyznom, że zajmowanie się swoim wyglądem to niemęska cecha"

Dlaczego mężczyzna nie ma obowiązku i prawa dbać o swój wygląd? Opcjonalny scenariusz wielkiego wyjścia:

Wyobraź sobie, masz wielkie wyjście, gala, wyglądasz pięknie i... On zbliża się do drzwi, czujesz oszałamiający zapach i już wiesz, wygląda jak zawsze stylowo, gentelman z klasą w najlepszym wydaniu. Mężczyzna niezmienny w staraniach, czujesz się przy nim wyjątkowa. W towarzystwie, stanowicie doskonały duet. Doskonale rozumie zasadę, jakimi osobami się otaczasz tak jesteś postrzegana.

Wykonaj pierwszy krok i oddaj partnerowi swoją wizytę u kosmetyczki, niech zadba o zdrowy wygląd skóry i dłoni. Zapisz do stylisty fryzur. Idźcie razem do profesjonalnego krawca, pokaż tkaniny i kolory, przecież istnieją inne niż czerń, szarość, brąz, granat. Zaproponuj wspólną aktywność fizyczną. Zaproponuj zmiany w sposobie odżywiania. Kup  w prezencie książki na temat kompletowania męskiej garderoby. Zróbcie porządek w szafie, wyrzucajcie starocie, nijakie bluzy i bezkształtne dżinsy, zużyte dresy i nieśmiertelne adidasy a żeby przyszło " nowe" koniecznie skorzystaj z konsultacji specjalisty do spraw męskiego wizerunku.

Reputację naszej osobistej marki wzmacniają marki jakimi się otaczamy, w tym marki osobiste naszych najbliższych. Wzmacniają na minus lub na plus. I tu możesz sprawdzić, że o kobiecie wiele powie wizerunek i zachowanie  partnera oraz odwrotnie o odbiorze osobistej marki mężczyzny będzie świadczyć jego dziewczyna,partnerka. Dodatkowo warto w internecie wzmacniać reputację własną i świadomie zarządzać informacjami na temat naszego życia osobistego i rodzinnego. W dobie internetu i wszechwidzącego FB, jeśli o to nie zadbasz, bliscy ujawniają najczęściej przypadkowe treści i zdjęcia. Public Relations osobistej marki zakłada kontrolowanie i zarządzanie informacjami oraz obrazami jakie mogą trafić do odbiorców a które są powiązane z Twoim nazwiskiem. Twoich najbliższych, ich aktywność internetową powinnaś zaliczyć do  "kontrolowanych treści" jeśli nie chcesz narazić się na "kryzys" wizerunku w sieci.

Na podsumowanie cytat dedykowany Panom:

„Mężczyźni mają łatwiej, nawet jeśli nie są najpiękniejsi. Wystarczy, żeby zadbali o siebie, a już robią wrażenie. I to jakie! Była zima. Wyskoczyłam po gazetę a ulicą szedł ON. W telewizorze niezbyt zachęcający ani ładny, ani zgrabny, z pewnością nie w moim typie. Lecz, gdy pojawił się na naszej ulicy w eleganckim, długim, czarnym płaszczu, nienagannie ogolony, ta gładkość skóry rzucała się w oczy. I jeszcze buty, czarne, błyszczące, szalik to był jedyny kolorowy akcent, więc gdy tak kroczył naszą ulicą, wszyscy zamarli, jakby to szedł sam Telly Savalas a nie po prostu Józef Oleksy.”(Hanna Samson, dziennikarka, pisarka, psycholog).

Bądź widzialną Marką!

Podziel się:Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

Autor

Ewa Czertak

wspólnik w Business Unlimited, pierwsza w Polsce ekspertka i praktyk personal brandingu, mentor biznesu. W Akademii Marki z Klasą buduje silne marki kobiet na terenie całej Polski. Ekspert portalu Centrum Kariery Golden Line. Twórca i Prezes Akademii Marki z Klasą, współtworzy Lady Business Club

[fbcomments url="http://ladybusinessclub.com/reputacja-marki-jakimi-markami-sie-otaczasz-taka-marka-jestes/" width="100%" count="off" num="3" countmsg="Komentarze"]

CZYTAJ TAKŻE


11.01.2017

Radość...

czytaj więcej
09.01.2017

Słownik Marki Osobistej*...

czytaj więcej
08.08.2016

Marketing nieruchomości Ł...

czytaj więcej
27.07.2016

Marta pyta część 3: W puł...

czytaj więcej
19.07.2016

Marta pyta część 2: Czy i...

czytaj więcej
08.07.2016

Marta pyta część 1: Czy k...

czytaj więcej

Kim jestem

Ekspert i praktyk personal branding dla przedsiębiorców, mentor, mówca motywacyjny. Prezes Akademii Marki z Klasą, wspólnik Business Unlimited Spółka Jawna, od 2004 Certyfikowany coach ICC, Master Business Trener level superior, praktyk storytellingu, prelegentka konferencji, autorka artykułów o marce. Twórca programu Personal Branding "Bądź widzialna marką" oraz programu mentoringowego, który szkoli i rozwija przedsiębiorców do roli mentorek biznesu. Współtworzy Lady Business Club. Ekspert portalu Centrum Kariery Golden Line. czytaj więcej

Tagi

autentyczna marka budowanie marki dekalog marki ewa czertak hobby magia życia mama z klasą marka osobista marka w sieci Marka z klasą marzenie osobista marka personal branding reputacja reputacja marki storytelling styl sztuka życia wielka marka wizerunek marki