Blog Master Personal Branding
by Ewa Czertak

Największe zainteresowanie w prasie kobiecej niezmiennie wzbudza temat wizerunku i kobiecych metamorfoz. O ile metamorfoza przepisywana jest jak syrop dla każdej kobiety, jeśli nie pomoże to na pewno nie zaszkodzi, natomiast  już styl i klasa adresowany jest do wybranych.

Podpatruję na portalach kobiecych, w mediach jak się prezentuje kobieca klasa, piękno, elegancja, styl i mam lekki zawrót głowy. To co widzę jako obowiązujący kanon, jest napuszone, drogo opakowane i na dodatek prezentowane z manierą wyższości bogatych sfer. A gdzie miejsce dla przedsiębiorczych kobiet klasy średniej, właścicielek firm, które zanim zdecydują się na wydanie dużej kwoty pieniędzy muszą sprawdzić dwa razy, czy w ten sposób nie zjadają przyszłych zysków firmy. Czy klasa i styl może stać się świadomym wyborem kobiety pracującej, która ma rodzinę, dzieci i firmę? Jak jest dostępna opcja, jeśli chcemy budować autentyczną wersję siebie?

Skorzystaj z poradnika kobiety (NIE) doskonałej:

  1. Zaakceptuj:" od pewnego wieku ma się gębę, na jaką się zasługuje" Coco Chanel. Idąc śladem znanych i sławnych cokolwiek widzisz w lustrze, pokochaj.
  2. Wykorzystaj swoje atuty. Nie warto płynąć pod prąd, trzeba płynąc z nurtem, co oznacza dojrzewaj jak wino:) Lepiej wyglądać na swój wiek niż bezosobowo jak nieudany klon dwudziestolatki.
  3. Przestań być tak bardzo wdzięczna za każdy komplement. Jeśli jesteś zadbana, bez widocznej nadwagi, masz zdrowe włosy i uśmiech, to przy minimum wysiłku możesz być seksowna, radosna i stylowa. Oczywiście pamiętaj nie urodziłaś się stylowa i z klasą, więc porozmawiaj z fachowcami, stylistką, wizażystką...to inwestycja z natychmiastowym zwrotem.
  4. Pozostań niedoskonała i nawet nie próbuj perfekcjonizmu jeśli nie chcesz skończyć jak Pani (NIE) Doskonała Horodyńska, która zajęła pierwsze miejsce w rankingu najgorzej ubranych kobiet w 2015 roku.  Obserwuj ulicę, czytaj i przeglądaj portale modowe a znajdziesz sposób i swój luz.

Klasa kobiety zależy od tego, z czego ta kobieta zrezygnuje, a nie od tego, co na siebie włoży. (Lisa Chaney z książki Coco Chanel.) Klasa to ciągła próba robienia wszystkiego lepiej, piękniej ale zawsze po swojemu. Szukaj swojej drogi ku doskonałości, jednak zachowaj indywidualizm, niepowtarzalność i swoją odrębność. I na koniec strój, wygląd, aparycja to tylko pierwszy krok, przed tobą kolejne wyzwania jeśli Twoim celem jest wzbudzać autorytet i być postrzeganą jak kobieta z klasą. Bądź widzialna marką!  

Podziel się:Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

Autor

Ewa Czertak

wspólnik w Business Unlimited, pierwsza w Polsce ekspertka i praktyk personal brandingu, mentor biznesu. W Akademii Marki z Klasą buduje silne marki kobiet na terenie całej Polski. Ekspert portalu Centrum Kariery Golden Line. Twórca i Prezes Akademii Marki z Klasą, współtworzy Lady Business Club

[fbcomments url="http://ladybusinessclub.com/kobieta-doskonala-poradnik-dla-niedoskonalych-personal-branding-i-klasa/" width="100%" count="off" num="3" countmsg="Komentarze"]

CZYTAJ TAKŻE


11.01.2017

Radość...

czytaj więcej
09.01.2017

Słownik Marki Osobistej*...

czytaj więcej
08.08.2016

Marketing nieruchomości Ł...

czytaj więcej
27.07.2016

Marta pyta część 3: W puł...

czytaj więcej
19.07.2016

Marta pyta część 2: Czy i...

czytaj więcej
08.07.2016

Marta pyta część 1: Czy k...

czytaj więcej

Kim jestem

Ekspert i praktyk personal branding dla przedsiębiorców, mentor, mówca motywacyjny. Prezes Akademii Marki z Klasą, wspólnik Business Unlimited Spółka Jawna, od 2004 Certyfikowany coach ICC, Master Business Trener level superior, praktyk storytellingu, prelegentka konferencji, autorka artykułów o marce. Twórca programu Personal Branding "Bądź widzialna marką" oraz programu mentoringowego, który szkoli i rozwija przedsiębiorców do roli mentorek biznesu. Współtworzy Lady Business Club. Ekspert portalu Centrum Kariery Golden Line. czytaj więcej

Tagi

autentyczna marka budowanie marki dekalog marki ewa czertak hobby magia życia mama z klasą marka osobista marka w sieci Marka z klasą marzenie osobista marka personal branding reputacja reputacja marki storytelling styl sztuka życia wielka marka wizerunek marki