O Fundacji LBC

Fundacja LBC od 2017 roku działa przy ogólnopolskim klubie kobiet biznesu – Lady Business Club, aby uzupełnić jego działalność edukacyjną. Zachęca właścicielki firm do patrzenia na biznes z innej perspektywy i wprowadzania zmian w biznesie. Edukuje w zakresie zarządzania firmą, rozpoznawalności marki w internecie, wzmacniania pewności siebie, doskonalenia kompetencji oraz dzielenia się wiedzą i doświadczeniem.

Co robimy?

Inicjujemy i prowadzimy programy współpracy na rzecz rozwoju przedsiębiorczości kobiet, współpracując z organami władzy państwowej, samorządowej, instytucjami edukacyjnymi oraz mediami.

W ramach Programu Make Your Business Better wspieramy działania poprawiające zarządzanie firmą i wzrost konkurencyjności przedsiębiorczych kobiet w Polsce i za granicą, w szczególności średnich przedsiębiorstw.

Aktywnie propagujemy ideę Lady Business: kobiety przedsiębiorczej, niezależnej, odważnej i pewnej siebie, działającej w oparciu o wartości i biznesową etykę, świadomie budującej markę w internecie.

Badamy potrzeby przedsiębiorstw i postaw przedsiębiorczych Polek oraz ich potrzeb w zakresie innowacji.

Aktywnie łączymy kobiece biznesy i zachęcamy do współpracy z innymi. przedsiębiorczymi kobietami.

Poprzez Plebiscyt Lady Business Awards zachęcamy kobiety biznesu do mówienia o swoich sukcesach, ale porównywania się do siebie samych.

Misja Fundacji

Aktywnie działamy i realizujemy wspólne projekty z najlepszymi ekspertami na rynku, w szczególności w zakresie rozwoju przedsiębiorczości, rozpoznawalności oraz integracji polskich kobiet biznesu, a także działań edukacyjnych.

Wsparcie

Prowadzimy otwarty projekt dla właścicielek firmy MAKE YOUR BUSINESS BETTER, jako program rozwojowy, wspierając działania poprawiające zarządzanie firmą i wzrost konkurencyjności przedsiębiorczych kobiet
w Polsce i za granicą. Badamy potrzeby przedsiębiorstw
i postaw przedsiębiorczych Polek poprzez. Wspieramy
w nawiązywaniu relacji nauki z biznesem.

Rozwój

Aktywnie propagujemy ideę Lady Business: kobiety przedsiębiorczej, niezależnej, odważnej i pewnej siebie, działającej w oparciu o wartości i etykę biznesową, świadomie budującej markę w internecie. Inicjujemy i prowadzimy programy na rzecz rozwoju przedsiębiorczości kobiet, umożliwiając im nawiązanie wartościowej współpracy z potencjalnymi partnerami biznesowymi.

Edukacja

Stawiamy na działania edukacyjne mające na celu wdrażanie programów związanych z uczeniem się przez całe życie, uwzględniające tematykę transformacji przemysłowej i cyfrowej, rozwój kompetencji cyfrowych, digitalizację i rozwój przedsiębiorczości.

Inspiracja

Inspirujemy do działania dzieląc się historiami ambitnych i odważnych kobiet biznesu, które prowadzą firmy minimum od 3 lat.
Tworzymy przestrzeń do rozwoju osobistego i zawodowego, poprzez organizowanie konferencji, warsztatów oraz inspirujących spotkań.

Aktualne projekty Fundacji

01.

Program
Make Your Business Better

Projekt dla przedsiębiorczych Polek, właścicielek firm, które prowadzą biznes i zarządzają firmą minimum 3 lata. Jest odpowiedzią na największe potrzeby i wyzwania, z którymi zmierzają się właścicielki firm w Polsce i za granicą.
Make Your Business Better wspiera działania poprawiające kompetencje w zakresie zarządzania firmą, którego celem jest wzrost konkurencyjności przedsiębiorczych kobiet
w Polsce i za granicą.

Program powstał na bazie obserwacji
działalności firm polskich kobiet biznesu w ciągu ostatnich 11 lat.

Słuchając ich potrzeb, oczekiwań, także ich możliwości czasowych i budżetowych oraz odwagi aby spojrzeć na siebie aktywnie i odpowiedzieć

02.

Plebiscyt
Lady Business Awards

Plebiscyt dla właścicielek firm organizowany nieprzerwanie od 2017 roku. Promuje biznesy przedsiębiorczych Polek, a także wartości i postawy przedsiębiorcze wśród kobiet.

Celem Plebiscytu jest pokazanie jak Polki budują świetnie prosperujące firmy, rozpoznawalne marki, które stanowią prawdziwą wartość na rynku. A także promowanie kobiet, które talentem, swoją pracą i charyzmą osiągają sukces finansowy i osobisty. Są wzorem do naśladowania dla kolejnych pokoleń mądrych, odważnych i zdolnych kobiet. Wprowadzają kobiecy pierwiastek i nową jakość do świata biznesu.
Zachęca właścicielki firm do mówienia o sobie i swoich osiągnięciach.
03.

Konferencja
Make Your Business Better

To konferencja łącząca świat przedsiębiorczych kobiet prowadzących własny biznes i kobiet pracujących na stanowiskach managerskich. Chcemy pokazać jak wiele możemy się od siebie nauczyć i wymieniając się swoją wiedzą i doświadczeniem spojrzeć na swoje biznesy z innej perspektywy.
Poruszymy tematy bardzo biznesowe, ale także te, które pomogą w prowadzeniu biznesu z lekkością, radością i uśmiechem na twarzy.

04.

Mastermind Liderki dla Liderek

Program spotkań i wymiany doświadczeń pomiędzy właścicielkami firm i managerkami z międzynarodowych organizacji. Wierzymy, że otwartość na nowe perspektywy pomaga w naszym rozwoju osobistym i biznesowym

05.

Raport
Prawdziwe wyzwania przedsiębiorczych Polek

PROZWÓJ CZY PRZETRWANIE – prawda o biznesach prowadzonych przez przedsiębiorcze Polki. Raport podsumowujący badanie ma określić profil Polek prowadzących firmy miniumum 5 lat lub zarządzających ponad 5 lat.

Wyniki posłużą do określenia potrzeb i wyzwań, z jakimi mierzą się Polki w obszarze prowadzenia biznesu. Dadzą odpowiedź, jak można profilować usługi i produkty niezbędne do rozwoju biznesów Polek.

Wychodząc poza dane deklaratywne umożliwią także określenie prawdziwych, ugruntowanych i zgodnych z oczekiwaniami respondentek potrzeb oraz wyzwań, tak dla biznesów prowadzonych przez Polki, jak samych przedsiębiorczych Polek.

Zespół Fundacji LBC

LBC / Emilia

Emilia Bartosiewicz - Brożyna

Założycielka Platformy Lady Business Club oraz Prezeska Fundacji LBC Business Women Foundation

Uczy osobistego PR i spójnej komunikacji w internecie. Łączy przedsiębiorcze Polki z całego świata.

Twórczyni i redaktor naczelna portalu www.ladybusiness.pl.

Pomysłodawczyni plebiscytu dla kobiet biznesu Lady Business Awards.

Prowadząca programu #AnywhereYouWork na platformie anywhereTV.

renatażukowska

Renata Żukowska

Wiceprezeska Fundacji LBC. Wspiera Fundację w tworzeniu Programu i Konferencji Make Your Business Better

Ekspert w zakresie budowania strategii rozwoju oraz tworzenia wizerunku inwestycyjnego firm. Specjalizuje się w strategiach opartych na zrównoważonym rozwoju, procesach zarządczych mających na celu identyfikację barier wzrostu oraz w zarządzaniu zmianą.

Założycielka i Prezes Advanced Business Solutions Institute. Doradza w zakresie marketingu, PR oraz relacji inwestorskich, realizuje projekty w zakresie zarządzania zmianą i skalowania biznesu, jak również budowania strategii z uwzględnieniem wytycznych ESG i raportowania niefinansowego. 

Angażuje się również działalność edukacyjną jako adiunkt Uczelni ASBIRO oraz Pełnomocnik Rektora ds. interesariuszy  zewnętrznych Akademii Ekonomiczno – Humanistycznej w Warszawie. Doktorantka w Katedrze Zarządzania Szkoły Głównej Handlowej.

Partnerzy

Wesprzyj Fundację!

Wesprzyj nasze działania, pomóż realizować nasze projekty, które edukują i zachęcają do rozwoju zawodowego kobiety. Twórz razem z nami lepszą atmosferę dla budowania kobiecej przedsiębiorczości w Polsce.

Realizując projekty CSR z Fundacją LBC wspierasz rozwój przedsiębiorczości polskich kobiet biznesu, działających od ponad 3 lat na rynku. Pokazujemy możliwości komunikacji, edukacji oraz współpracy w przestrzeni kobiet chcących podnosić swoje kompetencje oraz rozwijać firmy.

Opieramy działania na wartościach relacji, empatii i inspiracji. Patrzymy na biznes w sposób otwarty, komunikacyjny, gdzie działa efekt synergii oraz możliwość współpracy.

Pomóż nam szerzyć ideę przedsiębiorczości wśród kobiet oraz realizować projekty edukacyjne poprzez darowiznę.

Darowiznę można przekazać na dowolnie wybrane działania statutowe organizacji.

Fundacja LBC Business Women Foundation
ING 50 1050 1025 1000 0090 8028 0739

Wszystkim Darczyńcom, Firmom oraz Instytucjom, którzy wspierają już nasze działania serdecznie dziękujemy za pomoc i zaufanie.

Darowizny od osób fizycznych przekazane na cele statutowe można odliczyć od podstawy opodatkowania darowiznę w kwocie nie wyższej niż 6% uzyskanego dochodu.

Darowizny od osób prawnych przekazane na cele statutowe można odliczyć od podstawy opodatkowania darowiznę w kwocie nie wyższej niż 10% uzyskanego dochodu.

Dołącz do grona
naszych Partnerów

Main Menu